Almanca Eğitimi

Home \ Dünya Dilleri \ Almanca Eğitimi

The American Street Language Schools’da Türk ve Alman Öğretmenler Eşliğinde Tüm öğrencilerimize Özel Programlar İle % 100 Öğrenme ve Memnuniyet Garantisi ile Almanca eğitimi verilmektedir.

Almanca öğrenmek için gerekli bir bilgi seviyesine gerek yoktur.

Almanca eğitimi için, günlük yaşamınızda, hobilerinizde, mesleğinizde veya eğitiminizde kullanmanız için, size kalifiye Almanca dersleri ile başarıyla Almanca öğreten iş ortağınızdır. Kurs tekliflerimiz arasından, hedeflerinize en uygun özellikleri taşıyan kursu seçin ve Almanca eğitiminizin başlangıç seviyesinden ileri seviyesine kadar tasarlanmış eğitim programlarımız için arayınız.

The American Street Language Schools’da Almanca Eğitmenlerimiz; anadili Almanca olan eğitmenlerdir ya da çok üst düzey Almanca bilgisine sahip Türk Almanca öğretmenleridir. Ayrıca farklı ülkelerden ve kültür çevrelerinden gelen insanlarla iş birliği konusunda deneyim sahibidir. Sizlere derslerinizdeki başarınız hakkında size düzenli olarak bilgi verir ve eğitiminizi bundan sonra nasıl sürdüreceğiniz konusunda önerilerde bulunurlar.

Almanca Eğitim Öğretim Sistemi

Seviye derecelerimiz Avrupa Konseyinin dil öğrenimi için Ortak Referans Çerçevesi’ne uygundur. Bu Avrupa kural yapıtı en önemli diller için ilk defa ortak bir standart uygulamayı ön germektedir.

Bu referans çerçevesi her dili farklı dil seviyelerine ayırmaktadır.

Genel olarak geçerli olan: A başlangıç seviyesi, B orta seviye ve C ise yüksek seviyedir.

A1 seviyesi: Hiç veya en az Almanca Bilgisi

Bu seviyeyi bitirdikten sonra alışık, gündelik deyimleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kendinizi ve başkalarını tanıtabilirsiniz, aynı şekilde gündelik hayata dair sorular sorabilir ve cevaplar verebilirsiniz – mesela nereden geldiğiniz, nerede oturduğunuz, hangi insanları tanıdığınız veya nelere sahip olduğunuz hakkında.

Onun dışında kendinizi basit bir şekilde ifade edebilecek haldesiniz, eğer karşınızdaki kişiler yavaş ve anlaşılır şekilde konuşuyor ve size yardım etmeye hazırdır.

A2 seviyesi: Almanca temel bilgisi

Bu öğrenim seviyesini başarıyla bitirirseniz, gündelik hayatın her alanıyla, örneğin kimlik, aile, alış-veriş, iş ve yakın çevre hakkında bilgiler veren cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilecek ve kullanabilecek durumda olursunuz.

Şimdiden, aIışık ve bilinen şeyler üzerine bilgi alışverişi yapılan basit ve pratik durumlarda kendinizi ifade edebilirsiniz, ve basit bir şekilde kendi kökeninizi, eğitiminizi, yakın çevrenizi ve ihtiyaçlarınızı tarif edebilecek haldesinizdir.

B1 seviyesi: Orta seviyede Almanca bilgisi

Bu seviyeyi bitirdikten sonra anlaşılır bir düzeyde, standart dilde konuşulduğunda ve söz konusu iş, okul ve boş zaman olduğunda en önemli noktaları anlayabilirsiniz. Seyahat ederken dil alanında karşılaşılan durumların çoğunun üstesinden gelecek haldesiniz. Basit ve birbirine bağlı cümleler kurarak tanıdık konular ve kişisel ilgi alanları hakkında düşüncelerinizi ifade etmek de sizi artık zorlamayacaktır.

Hiç problem yasamadan tecrübelerinizi ve yaşanan olayları anlatmayı, düşleri, umutları ve hedefleri tanımlamayı ve ayrıca planlarınız ile görüşleriniz için kısa bir gerekçe yada açıklama vermeyi beceriyorsunuz. Sizin için ilk mümkün olan sınav “(ZD) Zertifikat Deutsch”’tur (Almanca Sertifikası).

B2 seviyesi: İyi Almanca Bilgisi

B2 seviyesini bitirenler somut ve soyut konular üzerine yazılmış karmaşık metinlerin temel içeriğini ve aynı şekilde kendi bilgi alanlarında sürdürülen uzman tartışmalarını anlayabilir. Bu durumda kendinizi ana dilini konuşan kişilerle iki tarafında fazla zorlanmadığı normal bir sohbet kuracak kadar spontane ve düzgün konuşarak ifade edebilirsiniz.

Ayrıca birçok konu üzerine belirgin ve detaylı bir şekilde konuşmayı, güncel bir soruyla ilgili görüşünüzü açıklamayı ve değişik olanakların avantaj ve dezavantajlarını tarif etmeyi sorunsuz bir şekilde başarıyorsunuzdur. Bu seviyenin sonunda ki mümkün olan sınavlar „(ZD Beruf) Zertifikat Deutsch für den Beruf“ (Meslek için Almanca sertifikası) ve çok iyi öğrenciler için „(ZMP) Zentrale Mittelstufenprüfung“ (Merkezi orta seviye sınavıdır).

C1 seviyesi: Pek İyi Almanca Bilgisi

Bu seviye size geniş kapsamda iddialı, uzun metinleri ve üstü kapalı manaları anlamanızı sağlar. Aynı şekilde şimdi kendinizi spontane ve düzgün ifade edebilirsiniz, sıkça belirgin bir şekilde hem de kelime aramaya mecbur olmadan.

Artık öğrendiğiniz dili sosyal ve iş hayatında veya meslek ile üniversite eğitiminde etkin ve esnek olarak kullanabiliyorsunuz. Açık, düzgün ve ayrıntılı bir tarzda karmaşık konular hakkında görüşünüzü bildirmeyi ve ayni zamanda farklı cümle bağlamlarını uygun bir şekilde kullanmayı başarıyorsunuz. “(ZMP) Zentrale Mittelstufenprüfung“’u (Merkezi orta seviye sınavı) problem yasamadan geçmelisiniz.

C2 seviyesi: Mükemmel ile anadiline yakın Almanca bilgisi

Bu seviyeyi bitirdikten sonra uygulamada okuduğunuz ve duyduğunuz her şeyi kolayca anlayabilirsiniz. Farklı yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığınız bilgileri özetlemek ve bu arada gerekçe ile açıklamaları birbirine bağlantılı cümlelerle dile getirmek te size zorluk yaratmıyor.

Kendinizi spontane, çok düzgün ve itinalı ifade etmek, ayrıca karışık konularda ince mana nuanslarını vurgulamak size çok kolay geliyor.

Bu seviye derecesinde mümkün olan sınavlar „(KDS) Kleines Deutsches Sprachdiplom“ (Küçük Almanca Dil Diplomasi) veya „(GDS) Großes Deutsches Sprachdiplom“ (Büyük Almanca Dil Diploması), „(DSH) Deutsch für den Sprachlichen Hochschulzugang“ (Üniversiteye dilsel giriş için Almanca) veya „(ZOP) Zentrale Oberstufenprüfung“ (Merkezi yüksek seviye sınavı)

The American Street ‘te Almanca Eğitim, öğretim ve öğrenim araştırmalarındaki en güncel son sistem bulgular dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

  •      The American Street’ te çok yönlü ve iletişime dayalı bir sistem vardır. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma alıştırmalarında günlük yaşamdaki durumlardan ve özgün metinlerden de yola çıkılır.
  • The American Street’ te eğitim günceldir ve kültürler arası bir anlayışa sahiptir.  Ülkeyle ilgili coğrafi ve tarihi konular, (internetteki) projeler ve araştırma ödevleri Almanca konuşulan ülkelerin kültürünü irdelemek için pek çok alanda olanaklar sunar.
  • Ders dili ilk dersten itibaren Almanca’dır.
Form doldurulduğu andan itibarin en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza dönüş sağlayacağız. *

× Whatsapp İle Bağlantı Kur
Tıkla Ara
Whatsapp Hattı