​Proficiency Kursu (Hazırlık Atlama)

Home \ Akademik Kurslar \ ​Proficiency Kursu (Hazırlık Atlama)

Proficiency kursu (hazırlık atlama kursu), üniversitelerimizde verilen İngilizce hazırlık eğitimini atlamak isteyen öğrencilerin gireceği sınavlara yönelik düzenlenmiştir. Ülkemizde bazı üniversitelerimizde hazırlık atlama derecesi olarak TOEFL sonuçları kabul edilirken, bazı üniversitelerimiz kendi bünyelerinde seviye belirleme sınavı yaparak buna göre öğrencileri İngilizce hazırlık sınıflarına alır ya da öğrencinin İngilizce hazırlık sınıfına ihtiyacı olmadığına, bu kademeyi geçmesine ve İngilizce’den muafiyetine karar verirler. Zaman kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bunu elde edebilmesi için teknik yeterliliğe sahip en iyi hazırlık atlama eğitimini alması gerekir.

American Street Language Schools olarak, Proficiency kursları bu sınavları temel alarak hazırladığımız eğitim sürecinde, üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak yada hazırlık sınıfları arasında daha yüksek bir kurdan başlamak isteyen öğrencilerimize Proficiency deneme sınavları hazırlayarak eksiklerini gideriyor, Proficiency kelimeleri ile destekliyor, İngilizce gramer konusunda destekliyor eğitim hayatlarında kendilerine faydalı olacak bir İngilizce dil kursundan geçiriyoruz. “Proficiency” formatında yapılan İngilizce düzey belirleme sınavı sonuçlarına ve girecekleri yeterlilik sınavının türüne göre gruplara yerleştirilirler. Proficiency Kurs süresi, öğrencinin durumuna göre özel ders şeklinde verilmektedir. Ve başarı garantilidir.

Üniversite hazırlık atlama sınavlarının ne zaman yapılacağına kurumlar kendileri karar verirler. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme süreci sonuçları açıklandıktan sonra, her üniversite kendi sınav tarihini açıklar. Sınavlar genellikle Eylül ayının 3. haftası ile Ekim ayının 2. haftası arasında uygulanmaktadır.

İngilizce muafiyet sınavı, Proficiency kurs fiyatları, öğrencilerimize özel indirimli proficiency kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bizi arayabilir, şubemizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un birçok prestijli üniversitesinin öğrencilerine bu zamana dek verdiğimiz kaliteli eğitimden doğru faydalanmak için İngilizce hazırlık atlama sınavına yönelik eğitimi sürecinde tüm öğrencilerimiz ve yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip ederek eğitim ofisimizce hazırlanan paylaşımlardan faydalanmalarını tavsiye ederiz. Şubemizde bulunan kütüphanemizi kullanmanız, ücretsiz American Street Social Clubs aktivitelerimize katılmanız yine bu süreçte size son derece faydalı olacaktır.

P.T.E Nedir?

PTE (Pearson Test of English); Akademik ve Genel olmak üzere 2 farklı içerikle uygulanan uluslararası geçerliliğe sahip, bilgisayar tabanlı bir akademik İngilizce dil testidir. Ülkemizde de devlet kurumlarında YDS (Yabancı Dil Sınavı) eş değerliliğine sahiptir. Geçerlilik süresi sınırsızdır ve öğrenciler 2 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkına sahiptir.

Bu sınav, GMAT® ‘in sağlayıcısı GMAC® tarafından tercih edilmekte ve onaylanmaktadır. 4 dil becerinizi ölçen reading, writing, speaking ve listening bölümlerinin bulunduğu bu sınav, 10-90 aralığında değişen bir skalada becerilerinizi ayrı ayrı değerlendirmekte ve raporlamaktadır. Lisans eğitimi için istenen minimum 51, yüksek lisans eğitimi için minimum 57 ve MBA için minimum 59 puan alt sınır olarak belirlenmiştir. Yüksek Lisans ve eğitim hedefli öğrencilerimizin Akademik Modülü, Genel İngilizce becerilerini sertifikalandırmak için ise Genel Modülü almaları gerekmektedir.   American Street Language Schools olarak PTE paketimizde sadece özel ders eğitim tercihleriniz bulunmaktadır.
Form doldurulduğu andan itibarin en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza dönüş sağlayacağız. *

× Whatsapp İle Bağlantı Kur
Tıkla Ara
Whatsapp Hattı